42. "Oda do zająca" Olena Sarzhenko

akwarela/papier, 40 x 60 cm

rok powstania: 2024

cena wywoławcza: 800 zł

Olena Sarzhenko jest artystką, graficzką, ilustratorką, dizajnerką i fotografką z Ukrainy.

Ukończyła studia magisterskie z dizajnu graficznego na Charkowskiej Państwowej Akademii Dizajna i Sztuki.

Olena jest członkiem Narodowego Związku Artystów Ukrainy.

Przed wojną pracowała jako nauczycielka kompozycji w Zakładzie Komunalnym „Łoziwska Zawodowa Wyższa Szkoła Artystyczna” Rady Obwodu Charkowskiego.

Olena Sarzhenko jest stałą uczestniczką ogólnoukraińskich i międzynarodowych konkursów i wystaw plakatów, obrazów i grafik. Uczestniczka międzynarodowych plenerów (Narew 2022, Narewka 2022 ta 2023, Siemczyno 2022, Wermsdorf 2023) oraz rezydencji twórczych Pogranichchya 2022 (Gruszki, Polska), Kunslergut 2022 (Prösitz, Niemcy).

Olena od dwa lata mieszka na Podlasiu, skąd czerpie wiele inspiracji do pracy twórczej, co widać w cyklach obrazów „ Niebo nad Siemianowką ”, „Ruiny kościoła w Jalowce ” i innych.

Akryl na płótnie 80x100cm

Wymiary: 41x 32x10 cm.

Akryl na płótnie 80 x100 cm

Akryl na płótnie 50 x 50 cm

Olej na płótnie, 90 x 116 cm

Pastel, węgiel na papierze 90x60cm

Cena: 2 200,00zł

Akryl na płótnie 60 x 80cm

15000,00

 Rzeźba, Brąz wys. 79 cm