"KATEDRA 617" JERZY LENGIEWICZ

Cena brutto: 1500,00

opis pracy:

wymiary: 70 x 50 cm (wymiar kartonu)

data powstania: 2009

technika: tusz na kartonie

sygnowanie: opis: lewy dolny róg, podpis: prawy dolny róg

o autorze: Jerzy Lengiewicz (1931–2016) – malarz i grafik, członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Urodził się w Sokółce, studiował jako wolny słuchacz w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Czynnie współtworzył białostockie środowisko artystyczne, interesował się abstrakcją geometryczną, malarstwem materii. Organizował plenery, działał społecznie w Białostockim Oddziale, potem Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków, do którego należał od 1960 r. Wystawiał na Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. Jego najgłośniejsze dokonania to wyróżnienie na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Współczesnej w Monte Carlo (1966) czy też grupowy złoty medal na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Współczesnej w Juvisy-sur-Orge pod Paryżem (1969). Przez wiele lat był redaktorem graficznym „Gazety Białostockiej", później „Gazety Współczesnej". Uczestniczył w 80 wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Akryl na płótnie 80x100cm

Wymiary: 41x 32x10 cm.

Akryl na płótnie 50 x 50 cm

Olej na płótnie, 90 x 116 cm

Pastel, węgiel na papierze 90x60cm

Cena: 2 200,00zł

Akryl na płótnie 60 x 80cm

15000,00

 Rzeźba, Brąz wys. 79 cm

Akryl na płótnie 80 x100 cm